Warning
This page is located in archive. Go to the latest version of this course pages. Go the latest version of this page.

Připomínky

Bohužel známkování předmětu je nastaveno tak, že se studentům vyplácí řešit snazší úlohy a nic je nenutí pouštět se do těch obtížnějších, což by měl být smysl toho předmětu. Například méně bodů za snazší úlohy by toto vyřešilo, případně snadné úlohy nezadávat vůbec.

zmenil bych system znamkovani… kdyz chce nekdo dobrou znamku, tak je tlacen delat co nejjednodussi ulohy, aby nahrabal rychle body, takze si moc neprocvici ty zajimavejsi - slozitejsi (a to obzvlast pokud se nemuze napr. z casovych duvodu ucastnit ACM souteze, za kterou je bodu hodne moc). Radsi bych mirnejsi znamkovani, myslim, ze i kdyby se z toho mely stat tak trochu kredity zadarmo, ale mohli bychom delat slozitejsi ulohy, bylo by to celkove prospesne (nebo treba muze byt predmet za malo kreditu → nikdo by tam nechodil jenom kvuli kreditum…)

Reakce

1. Kredity nepůjde změnit snadno nebo brzy, to je věc akreditačního procesu, do toho asi nemá cenu se pouštět.

2. Předmět je původně zaměřen na posluchače, který příslušné body získá a přitom se relativně pohodlně vyhne nutnosti řešit nejjednodušší úlohy. To je deklarované zaměření a nejspíš ho nebudeme nějak významně měnit. Měřítko náročnosti úloh je velmi individuální. Snažíme se víceméně kopírovat soutěžní standard, někdo na něj zřejmě stačí a někdo ne a přitom máme mít víceméně stejná klasifikační měřítka pro oba. To je mírně neřešitelné :) a snižovat laťku už moc není kam. Doufám ale, že atmosféra na semináři je snad dostatečně transparentní, aby každý zájemce mohl přijít se svými konkrétními požadavky a nápady, domluvit se lze vždy prakticky na čemkoli podle osobního zájmu, od toho je to seminář výběrový a nikoli povinný. A jinak si myslím, že argument: “Když se sníží náročnost klasifikace, budu mít lepší výsledky a budu chytřejší” je převážně sebeklam.

courses/a4b36acm2/2014_zs/anketa_komentar.txt · Last modified: 2018/02/21 22:30 (external edit)