FOTOVÝLET - Workshop DIF 2024

Datum: 14. 5. 2024 / Rektorský den /

Sraz je v úterý 14.5. v 8h na stanici metra Nové Butovice. Výlet je nepovinný, nicméně budeme moc rádi, když se zúčastníte. Dejte nám, prosím, předem vědět, jestli se chystáte jít. Ideálně se předběžně přihlaste v KOSu na vypsanou akci DIFfotoVÝLET, nebo napište e-mail / SMS / Janu Šochmanovi, 723 599 027 (tradiční organizátor fotovýletu :). Na výlet se už těší i učitelé Aleš Němeček a Roman Sejkot. Je možné vzít si sebou jednoho kamaráda nebo kamarádku. Pouze 1 osobu, prosím, abychom nedopadli jako Hujerovi ve filmu Marečku, podejte mi pero!… “Zvedněte ruku, ať vidím, kam až sahají Hujerovi… :))”

Výlet bude tematicky nejvíce o fotografii krajiny, ale je možno to pojmout i jako Reportáž (rovněž cvičení Architektura, cvičení Portrét (pro ty, kteří to nestihli zjara) o našem putování, makro pohled na místní faunu a flóru, či libovolně jinak experimentovat. Třeba i “sejmete” vhodný záběr do Projektu! Součástí výletu bude i několik soutěží!

Půjdeme krajinou nad Prokopským údolím a naši cestu ukončíme obědem v místní hospodě (Hlubočepy), kde využijeme čas i na shlédnutí vašich (i našich) fotografií, trochu zpětné vazby a hlavně vyhlášení výsledků soutěží.

Pokud bude nadbytek nejen FOTOgrafické energie, dobré počasí a nabité baterie, tak můžeme po obědě pokračovat na kopce nad Smíchovem (fotografoval zde akty Jan Saudek, pro odvážné lze opakovat a složit poctu Janu Saudkovi :) a případně dál přes “železňák” až na Vyšehrad. Lze využít i přívoz, funguje na Lítačku a vltavská panoramata jsou úžasná.

Budete potřebovat vlastní fotoaparát (možno si zapůjčit předem standardním způsobem). Ostatní vybavení je na vás - stativ, různé objektivy, světla, … Mějte ale na paměti, že si veškeré vybavení budete muset nosit s sebou celý den.

Při focení celkem vyhládne, tak i přes to, že se stavíme na oběd, nezapomeňte si vzít svačinu s sebou! Dobrá obuv (jsou tam skály) a vhodné oblečení do přírody (kupodivu se nám už hodil i deštník, fotky v dešti jsou fajn…), sledujte předpověď počasí!

Pokud byste se chtěli připojit kdykoliv během dne, domluvte se buď s někým ze spolužáků, kteří s námi půjdou a nebo volejte přímo nám (Jan Šochman: 723 599 027).

Fotogalerie z výletu 2023

Trasa: viz Mapy.cz

Galerie: anGooglePhotoAlbum stále jako pracovní/sdílený “prostor”, do kterého už ale nemůžete přidat vlastní fotky.

Fotogalerie z výletu 2022

Trasa: viz Mapy.cz

Galerie: anGooglePhotoAlbum, do kterého už nemůžete přidat vlastní fotky.

Fotovýlet DIF 2020

Datum: 13.5.2020

Fotovýlet 2020 se z důvodu coronavirové pandemie nekonal. Dodržovali jsme všechna vládní opatření a nechtěli jsme přispět k šíření nemoci. Doufáme, že v roce 2021 bude lépe a náš tradiční Fotovýlet se uskuteční. Většinou se koná při příležitosti Rektorského dne…

Fotogalerie z výletu 2019

Fotogalerie z výletu 2018

Fotogalerie z výletu 2017

Fotogalerie z výletu 2016

courses/a7b33dif/fotovylet.txt · Last modified: 2024/02/26 19:51 by nemeceka