Nucleo STM32F401

Vývojový kit k procesoru STM32F401RET6. Podrobné informace k vývojovému kitu lze najít v jeho datahseetu níže, zejména zapojení Arduino konektoru, propojení UART rozhraní s PC a vlastního tlačítka LED na desce.

  1. Referenční manuál STM32F401 – popis periferií
  2. Datasheet STM32F401 – mapování pinů, paměti

Kit se skládá ze dvou propojených desek: programátoru a procesorové desky. Deska s programátorem obsahuje USB-B mini konektor. Po připojení k PC se kit jeví jako datové úložiště, kterým lze procesor programovat. Po zkopírování zkompilovaného kódu (binární nebo Intel HEX soubor) na úložiště programátoru dojde k přenosu kódu do procesoru.

Ve výchozím stavu je programátor kitu naprogramován jako STLink. Pro použití se SEGGER Embedded Studio je nutné programátor přeflashovat na JLink pomocí nástroje STLinkReflash. Pomocí nástroje lze programátor zase vrátit na původní STLink.

V některých případech bude třeba stáhnout a nainstalovat ovladač pro Virtuální COM port, který najdete opět na stránkách ST - Ovladač ke stažení zde přes přihlášení nebo z OwnCloudu

Nahrání vzorového kódu

Vzorový kód pro procesory STM32 můžete nahrát pomocí programu STM32CubeProgrammer, který lze stáhnout z https://www.st.com/en/development-tools/stm32cubeprog.html

Pro nahrání kódu postupujte následovně:

  1. Připojit vývojový kit a režim programátoru mít na typ ST-Link (J-link formát STM32CubeProgrammer nepodporuje)
  2. Spustit STM32CubeProgrammer
  3. Vpravo nahoře se připojte k vývojovému kitu
  4. Nalevo vybrat možnost Erasing & Programming
  5. Vybrat příslušný .elf soubor
  6. Stisknout Start Programming a vyčkat, než se program nahraje
courses/b2b99ppc/howtos/stm32_begin.txt · Last modified: 2024/05/23 09:40 by nentvond