Seminář 2 (23.2.)

Organizace

1. Kontrola, že jsou všichni zapsaní (a že vědí kterou úroveň si zapsat)

Registrace na OnlineJudge.org

Posluchači si zřídí konto na Uva Online Judge . Zvolte takové přihlašovací jméno a heslo, abyste nám ho mohli poskytnout (chystáme skriptík, který se za vás přihlásí a stáhne nám aktuální stav úloh, které jste vyřešili).

Pozn: V případě, že vám Firefox dělá problémy (Chyba - smyčka v přesměrování), tak se přihlašte z Chrome nebo jiného prohlížče (mě to občas pomůže)

Jak odevzdávat úlohu?
  • Když si prohlížím zadání úlohy, tak vpravo nahoře uvidím “Submit”. Klepnu na něj dostanu formulář, kde uploadnu soubor a nechám úlohu vyhodnotit.
  • V levém sidebaru (sekce Online Judge) klepnout na “Quick Submit”. Dostanu téměř stejný formulář na odevzdání úlohy jako v předchozím případě. Navíc musím nahlásit id probému, který odevzdávám.

Kde se dozvím, jestli je úloha vpořádku? Když si chci prohlédnout všechny úlohy, které jsem kdy odevzdal a jejich vyhodnocení, tak klepnu v levém sidebaru na “My submissions”.

Cvičné řešení úlohy

Zkuste odevzdat cvičnou úlohu 10071 Back to High School Physics (Rovnoměrně zrychlený přímočarý pohyb. Částice za čas T zrychlí z nuly na rychlost V. Jakou vzdálenost urazí za čas 2T?) nebo Rotate sentences (Na každém řádku dostanete větu. Vypiště věty do sloupců.)

Než se pustíte do programování:

(Tyto informace naleznete v levém sidebaru pod “Additional information”).


Soutěžní úlohy

Pestré a jednoduché úlohy. Někdy je řešení přímočaré, jindy je potřeba trochu přemýšlet.

Jednoduchá matematika

  • Alice bloudí po šachovnici zde.
  • Zrychluj a zpomaluj co nejchytřeji zde.
  • Délka ulice souvisí s číslem domu zde .
  • Počet křižovatek v regionu Káemen zde.
  • Přehršel krabic zde.

Jednoduchá Geometrie

  • Mistrovstí v kulečníku Jsou dány rozměry kulečníkového stolu bez děr NxM. Jediná koule je umístěna na středu. Pod jakým úhlem do ní šťouchnout, aby se od horizontálních stěn odrazila r krát a od vertikálních s krát a vrátila se na původní místo (prolétla středem).

Pro ty, kdo by se nudili:
Dvě dámy se ohrožují zde.

courses/a4b36acm1/2012_ls/seminar_2_232.txt · Last modified: 2018/10/03 03:51 (external edit)