Search
Zřejmě nejjednodušší layout manager. Komponenty rozmísťuje v pořadí, v jakém jsme je vložili do řádky. Výška řádky je odvozena od nejvyšší komponenty.
Tento layout manager je schopný umístit pouze pět komponent Tentokrát však umístění nezáleží na pořadí, v jakém jsme komponenty vkládali, ale používá svůj způsob “světových stran”. K dispozici je pět konstant NORTH, SOUTH, WEST, EAST a CENTER. Vkládané komponenty zvětší tak, že severní a jižní komponentu roztáhne na maximální šířku(výšku však ponechá nezměněnou). Západní a východní komponenty roztáhne do výšky, ale nezmění jejich šířku a zbylý prostor “uprostřed” vyplní poslední komponentou. Mezeru mezi komponenty můžeme určit hned na začátku, neboť konstruktor vypadá takto: BorderLayout(int horizontalnimezera, int vertikalnimezerea).
Velmi jednoduchý layout manager, který naše komponenty rozmísťuje do předdefinované mřížky. Na další řádek přejde pouze v případě, že jsme vyplnili všechny sloupce na řádku předchozím.
Velmi zvláštní layout manager. Má komponenty uspořádané do bloků a vždy je viditelný pouze jeden z nich. Velmi se podobá tzv, kartám(záložkám) použité ve složitých dialogových boxech.
Tento manager využívá tzv. strukturu tabulky, kde každá komponenta může zabírat i několik řádek a sloupců. Dále obsahuje možnost roztažení vybraných řádek a sloupců, pokud tak neučiníme, je tu také možnost nastavit pro každou komponentu její velikost, okraje, roztažitelnost a umístění v rámci. S tímto layout managerem bývají největší problémy. Vhodnější je použít techniku kombinování několika panelů s využitím různých layout managerů.