Search
Tato stránka je oficiálním zdrojem informací pro studenty předmětu B0B39MM1 zaměření Multimédia bakalářského programu SIT a předmětu BBB39MM1 bakalářského programu Scénické technologie na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Předmět je zajišťován Katedrou počítačové grafiky a interakce (K13139). Na výuce se podílí Katedra radioelektroniky (K13137). Praktickou část předmětu zajišťuje Institut intermédií (IIM) při FEL ČVUT v Praze.
Tým realizující předmět Multimédia I napsal učební text pro tento předmět. V lednu 2016 vyšla stejnojmenná skripta. Doporučujeme společně s přednáškami.
Zkouškové termíny
viz KOS
Zápočtové termíny
14. týden na cvičení
Předpokládané vstupní znalosti: schopnost algoritmizace, pojem spojité funkce, základní fyzikální pojmy (frekvence, rychlost, tlak), binární poziční soustava
Odkaz na předmět v Bílé knize: B0B39MM1. V případě odlišností má větší prioritu stránka předmětu zde.
Zkouška je povinná.
Pozn: Součástí každé odpovědi je i vysvětlení symbolů, uvedení jednotek, popisky obrázků, os, apod.
Všichni budou řešit jednotnou úlohu spočívající v produkci procedurálně generovaného obrazu a zvuku. Na řešení budou pracovat dvoučlenné týmy. Při hodnocení jejich výstupu budou zohledněna následující kritéria:
Semestrální práce - obecné zadání: Vytvořte aplikaci, která umožní syntézu zvukového signálu, obrazu a světelného doprovodu na základě vstupu uživatele. K realizaci využijte prostředí Python s knihovnami pyo, wxpython, opencv, protokolů artnet nebo MIDI. Podporované prostředí je linux, windows nebo MAC-OS.
Pro upřesnění si vyberte jedno z následujících zadání a ve spolupráci s cvičícími je modifikujte pro sebe.
Projekt bude odevzdaný v ZIP balíčku tak, aby bylo možné vaše zdrojové soubory spustit. Balíček bude obsahovat:
ZIP balíček je možné vytvořit selektivním sbalením pouze vybraných souborů se zachováním relativních cest. Odevzdání balíčků prosřednictvím některého úložiště (dropbox, filesender) do pondělka v zápočtovém týdnu.
Velká část aktivit na cvičení se bude odehrávat za použití několika knihoven jazyka Python. To proto, aby studenti měli průpravu pro realizaci semestrální práce, která se bude odehrávat ve stejném prostředí. K Pythonu i k těmto knihovnám je k dispozici velké množství dokumentace a příkladů. Některé jsou uvedeny níže a další si určitě najdete.