Warning
This page is located in archive.

Hodnocení předmětu

Hodnocení studentů

Průběžné hodnocení

Průběžně lze hodnotit studenta třemi způsoby:

  • hodnocením domácích úloh,
  • vyvoláváním k tabuli či k počítači učitele a bodováním jeho výkonu,
  • krátkými testy na začátku cvičení, které ověří základní znalosti všech studentů z přednášek.


Test u počítače

Test u počítače se uskuteční v počítačové učebně, aby výsledky testu byly k dispozici v elektronické formě a k zaslání cvičícímu k obodování. Test se uskuteční v 11.-12. týdnu, trvání testu bude maximálně 50 min. Test se bude skládat z příkladu, který pokrývá odcvičenou látku a jehož složitost je přibližně stejná jako u ostatních příkladů zadávaných v počítačové učebně. Test bude hodnocen na základě zdrojových textů, které studenti odevzdají např. e-mailem nebo uploadem na Course Ware. Při hodnocení testu nebude cvičící vycházet pouze z toho, zda program funguje či nefunguje. Naopak, důležitějším kriteriem pro hodnocení je správný přístup k řešení problému a dodržení požadované metodiky.

V případě, že student se nemohl dostavit z vážných důvodů k řádnému testu u počítače, bude mít k dispozici jeden náhradní termín. Student, který se chce zúčastnit náhradního testu z jiných důvodů, musí požádat vedoucího katedry počítačů o přezkoumání výsledku testu. Student, který písemný test v řádném ani náhradním termínu neabsolvuje, je v této části klasifikace hodnocen 0 body.


Semestrální práce

V průběhu kursu prokazují studenti získané znalosti vypracováním semestrální práce.

  1. Téma semestrální práce může být zvoleno z libovolné oblasti výpočetní techniku - tj. např. databáze, grafika, počítačové hry atd. Témata budou jednak zadána cvičícím, ale studenti mohou přijít i s vlastním tématem. Nejpozději do poloviny semestru budou témata semestrálních prací zadána. Jako jednoduché univerzální zadání pro začátečníky se osvědčila nějaká agenda; např. agenda domácí videotéky s funkcemi přidávání, vyhledání, výpisu a rušení položek agendy.
  2. Podmínky pro odevzdání sem. práce jsou následující (Splnění těchto podmínek bude klasifikováno maximem bodů. Za neúplné splnění těchto podmínek bude bodové ohodnocení snižováno až k 0 bodů.):
    • Práce musí splňovat dané zadání a bezchybně fungovat.
    • Zdrojový text práce musí být přiměřeně obsáhlý (např. 250 řádek zdrojového kódu). Pokud zadání práce připouští naprogramovat řešení kratším způsobem, musí student obohatit práci o další funkcionalitu např. nápovědu, archivaci atp.
    • Student musí prokázat, že práce je jeho samostatným dílem. Cvičící ověří studentovu podrobnou znalost zdrojového textu práce. Student musí být např. na požádání schopen udělat v práci drobnou změnu.
    • Práce musí být správně zformátována a přiměřeně zdokumentována. V každém případě by součásti zdrojového textu mělo být informace o autorovi práce, název, stručné zadání, podmínky k provozování atd. Vlastní program by měl mít komentovány významy globálních proměnných a procedur.
    • Práce bude odevzdána včas. Za každý započatý týden zpoždění budou sraženy 4 body.

Klasifikace Y36ALG – zápočet + zkouška

Zdroje pro klasifikaci

Student může za semestr získat až 100 bodů z těchto zdrojů:

1. Ústní zkouška max. 10 bodů
2. Písemný zkouškový test max. 25 bodů (minimálně 10 bodů)
3. Test u počítače max. 30 bodů (minimálně 15 bodů)
4. Průběžné hodnocení max. 20 bodů (minimálně 10 bodů)
5. Semestrální práce max. 20 bodů (minimálně 10 bodů)

Upozornění: Pokud se student rozhodne absolvovat ústní zkoušku, bude mu ze získaného počtu bodů odečteno 5 bodů. Při zjištění závažných nedostatků ve znalostech studenta během ústní zkoušky, bude student klasifikován stupněm nedostatečně.


Podmínky pro udělení zápočtu jsou

  • získání alespoň 35 bodů v předepsané skladbě (získání minimálního počtu bodů za jednotlivé aktivity)
  • a dostatečná účast na cvičeních (povoleny jsou dvě absence).


Podmínky úspěšného absolvování předmětu

  1. Získání alespoň minimálního počtu bodů z aktivit na cvičení (Test u počítače, Průběžné hodnocení, Semestrální práce), viz. tabulka výše. Tedy, nezískání 35 bodů ze cvičení v předepsané skladbě znamená nezískání zápočtu z předmětu, student si tento předmět musí zapsat znova.
  2. Pokud student dosáhne ze cvičení alespoň 65 bodů, má nárok na hodnocení výborně a to bez písemného zkušebního testu a ústní zkoušky.
  3. Pokud student splnil bod 1. a nesplnil bod 2. musí absolvovat písemný zkouškový test. Po jeho absolvování se může rozhodnout, zda půjde k ústní zkoušce. Pokud se tak rozhodne automaticky ztrácí 5 bodů.


Transformace počtu bodů na výslednou známku uvádí následující tabulka:

Klasifikační stupeň ECTS Bodové hodnocení Číselná klasifikace Slovní klasifikace
A 100-90 bodů 1 výborně
B 89-80 bodů 1,5 velmi dobře
C 79-70 bodů 2 dobře
D 69-60 bodů 2,5 uspokojivě
E 59-50 bodů 3 dostatečně
F = nevyhověl méně než 50 bodů 4 nedostatečně


Písemný zkouškový test - pro předmět Y36ALG

Studenti obdrží zadání a v předepsaném časovém limitu, obvykle 40 min. na papíře sestaví a odevzdají řešení. Tématem testů je jednak odpřednášená látka z přednášek, náplň by měla být společná podle základních slide pro přednášky a dále bude testována schopnost sestavit algoritmus. Náplň testu bude upřesněna před koncem semestru.


Zpět na hlavní stránku

courses/y36alg/hodnoceni.txt · Last modified: 2013/10/04 13:02 (external edit)