Rozvrh na FEL Posluchači PAL Odevzdávací systém BRUTE Diskusní fórum

Zkouška

Termíny a místa zkoušek

Rozpis zkoušek

Nepoužívejte KOS k přihlášení na zkoušku, organizace zkoušek se řídí výhradně zde odkazovaným rozpisem.

Teoretická část zkoušky 0 - 12 bodů, nutné minimum 6 bodů
V teoretické části obdrží adept několik otázek a připraví si na ně písemnou osnovu odpovědi, případně odpověď detailnější, pokud to konkrétní otázka vyžaduje. Své odpovědi probrere s examinátorem, který určí konečné hodnocení.

Praktická část zkoušky, 0 - 12 bodů, nutné minimum 6 bodů
Obsahuje jednu programovací úlohu, kterou musí adept během zkoušky naprogramovat a odevzdat. Úloha se vyhodnocuje podobně jako úlohy v semestru, u zkoušky musí fungovat správně na alespoň 6 z 12 testovacích souborů, každý soubor představuje 1 bod. Doba na vypracování je 4-5 hodin. Jazyk řešení je Java nebo C/C++.
V praktické části může adept použít libovolný tištěný nebo elektronický materiál na flash disku, který si sám přinese. Během zkoušky je přístup na web znemožněn kromě serveru cw.felk.cvut.cz s upload systémem. Práce s upload systémem, tj. zadávání a odevzdávání úloh, je stejná jako v semestru.

Obsluha počítače a dalších zařízení během praktické části zkoušky

Dodatečná minimální náprava
Kdo neuspěje v praktické části zkoušky a potom dodatečně doma zjistí, že nezdar byl způsoben triviální chybou v rozsahu cca 1-2 řádků kódu, například přehlédnutou opačnou nerovností v kritickém místě, chybou +/-1 v indexaci pole, nepřesnou inicializací apod., může většinou dodatečně uspět s určitou menší penalizací. Nutnou podmínkou úspěchu v takovém případě je, aby byl chybný kód odevzdán do upload systému před koncem zkoušky a aby oprava byla triviální rozsahem i koncepcí. Opravený kód musí fungovat a splňovat ostatní pravidla zkoušky. Examinátor pak rozhodne o finálním výsledku této části zkoušky.

Nezávislost praktické a teoretické části
Splnění jedné části zkoušky není podmínkou pro účast ve druhé části. Na každou část lze chodit v různých termínech. Při neúspěchu každý musí opakovat jen tu část, v níž neuspěl. Kdo některou část splnil a chce si ji dodatečně zlepšit, může, počítá se pak vždy lepší výsledek a další pokusy se nepovažují za opravný termín.

Opravné termíny
Počet opravných termínů jednotlivce se řídí aktuálními pravidly fakulty a katedry.

Klasifikační schéma
Po úspěšném absolvování praktické a teoretické části zkoušky je adeptovi navržena klasifikace. Sečtením bodů z programovacích úloh v semestru, bodů z praktické části zkoušky a bodů z teoretické části vychází součet, jemuž podle uvedené tabulky odpovídá určitá známka:

 Možný bodový rozsah:
 ---------------------------------
 úlohy v semestru:    13 - 24 body
 praktická zkouška:    6 - 12 bodů
 teoretická zkouška:   6 - 12 bodů
 ---------------------------------
 Celkem:              25 - 48 bodů        
   
   
   Bodů           Známka
  0 -- 24           F
 25 -- 29           E
 30 -- 34           D
 35 -- 39           C
 40 -- 44           B
 45 -- 48           A