Table of Contents

Závěrečný projekt

Téma projektu

Téma závěrečného projektu si student vybírá sám. Projekt musí být schválen do deadlinu uvedeného na hlavní stránce předmětu. Doporučujeme jednou z dvou následujících typů:

Pro Kaggle projekt doporučujeme první dvě datové sady. Neexistují žádná omezení, jak postupovat. Vyzkoušet můžete jak tradiční techniky, tak neuronové sítě. Pokud si nevíte rady, zkontrolujte vysoce hodnocená řešení. Poslední datová sada je určeny pro ty, kteří se chtějí poprat s výzvou. Vytvořte skupinu až tří studentů a ohromte nás svými dovednostmi.

Schválení projektu

Projekt musí být schválen po osobní diskuzi s vyučujícím (optimálně po skončení jakékoli hodiny nebo na poslední přednášce vyhrazené projektům). Rozmyslete si téma a krátký popis (do minuty) toho, co chcete dělat. Při diskuzi nám prosím sdělte váš Github účet. Po schválení tématu vás pozveme do Github organizace, kde si vytvořte složku Projekt_{prijmeni}, pripadne Projekt_{CVUT username}.

Vypracování projektu

Struktura závěrečného projektu musí přibližně odpovídat struktuře ImageInspector z přednášky. Pro lepší orientaci jsme vytvořili ukázkový příspěvek pro tento balík.

Projekt musí splňovat následující strukturální požadavky:

Pro obsahové požadavky nejsou striktní pokyny. Jediný požadavek je to, že obsah balíku musí být netriviální. Například pro Kaggle soutěže nestačí použít balíček ke zpracování dat a spuštění klasifikátoru. Projekt by měl snažit využít silných stránek Julie jako multiple dispatch, broadcasting nebo faktorizace kódu na jednoduché funkce.

Obhajoba projektu

Na obhajobu projektu se přihlašuje v KOSu. Obhajoba probíhá osobní konzultací s jedním z vyučujících. Student si může přinést vlastní notebook, případně bude obhajoba probíhat na fakultním počítači. Obhajoba bude probíhat následujícím zůsobem: